KOBİ Dönüşüm Platformu

kobipirin-akis

Örnek KobiPirin uygulama ve iş akış süreçleri : KOTO:KobiPirin projesi

KobiPirin projesi bir KOBİ için aşağıdaki süreçleri izleyebilir.

1. KobiPirin Başvuru Formu (KBF) + Gizlilik Sözleşmesi
1.1. KobiPirin KOBİ’ye Özel Ücretsiz Geri Bildirim Formu (GBF)
1.2. KobiPirin KOBİ’ye Özel Ücretsiz Reçete ve Öneri Listesi (RÖL)

2. KobiPirin KOBİ’ye Özel Yaklaşık Maliyet Tablosu (YMT)
2.1. KobiPirin Paydaşlarından Hizmet Alımı (1 ay – 12 ay)
2.2. KobiPirin Hizmet Bitiş
2.2.1. Süreç/Deneyim Değerlendirme
2.2.1.a. Geri Bildirimler
2.2.1.b. Performans
2.2.2. KobiPirin Kapanış Raporu (KKR)

KobiPirin proıjesine başvuran her KOBİ kendi firmasının sorunlarını içeren KBF yi işaretleme ve gerekirse açıklama yaparak doldurur. KBF ile birlikte Gizlilik Sözleşmesi de imzalar. Bu sözleşme KOBİ’nin paylaştığı fiirmasına özel bilgilerin üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağında dair bir taahhütnamedir.

KobiPirin ekibi firmaya KBF’ye istinaden oldukça detaylı kaliteli bir Geri Bildirim Raporu (GBF) hazırlar. Bu raporun özeti mahiyetindeki Reçete ve Öneri Listesi’ni (RÖL) de KOBİ’ye e-mail ile gönderir.

Bu Reçete ve Öneriler’den acil olarak görülenleri KobiPirin onaylı nitelikli tedarikçi firmalarının hizmetlerini içeren bir fiyat teklifi (YMT) sunulur.

KOBİ kendisine sunulan teklifi kabul ederse her bir paydaşla sözleşmesini imzalar ve 1 ay ile 1 yıl arasında bu hizmetleri onaylı paydaşlardan (HSP firmalardan) alır. KobiPirin ekibi alınan her bir hizmet ile ilgili KOBİ’den Geri Bildirim puanı ve süreç iyileştirme değerlendirmesini alır. Hizmet alımları tamamlanınca o KOBİ’ye Hizmet sunumu tamamlanmış, sıra alınan hizmetlerle ilgili müşteri deneyimleri, kazanılan faydalar, alınan performans o firma ile ilgili KobiPirin Kapanış Raporu (KKR) düzenlerek süreç tamamlanır.

Menu