KOBİ Dönüşüm Platformu

kobipirin_web_site_logo

 

KOBİpirin isminden başlayarak KOBİpirin hakkında bilgi verelim. KOBİpirin platformunun isim babası, müellifi, mucidi ve fikri mülkiyet sahibi Sedat YAZICI’dır. Sedat YAZICI; KOBİpirin KOBİ’lerin ilacı benzetmesini KOBİpirin ilacından esinlendi ve 2009 yılında bu ismi tescil ettirdi.

KOBİpirin projesinden önce kısaca YSM’yi ve kurucusu Sedat YAZICI beyi tanıyalım.

YSM Kimdir?

YSM sadece KOBİ değil, orta ve büyük ölçekli firmalar için de genel ve sektörel çözümler geliştirmekte ve yıllardır başarı ile uygulamasını yapmaktadır.

YSM çözümleri akıllı telefon, tablet, PC ve notebook gibi internete bağlı her türlü cihaz ve işletim sisteminde kullanılabilen %100 web/mobil ve %100 yerli KOÜ Teknopark’ta geliştirilen inovatif çözümlerdir. 2014 sonu itibarıyla 1.2 Milyon Euro’luk  AR-GE yatırımıyla YSM;  KOBİ patron ve yöneticilerini daha özgür kılıyor.

YSM BULUT çözümleri ile KOBİ’lerin işlerine her zaman ve her yerden eriştirerek hayatlarını kolaylaştıryor ve yönetim kalitelerini daha da arttırarak ülkenin gelişimine de katkıda bulunuyor.

YSM.BULUT’un 2015 mottosu ”maksimum mobilite” ve bununla gelen ”maksimum özgürlük”. YSM ile “özgür KOBİ”. Detaylı bilgi için lütfen http://bulut.ysm.com.tr sayfasını ziyaret ediniz.

Sedat YAZICI Kimdir?

Sedat YAZICI, Bilgisayar Yüksek Mühendisi olup, çok farklı alanlarda 1991 yılından beri yazılım geliştirmektedir. KOÜ Endüstri Mühendisliği’nde misafir öğretim üyeliği yapmıştır. Halen KOÜ Teknopark’ta kurucusu olduğu YSM Yazılım şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve YSM Akademi biriminin de Patron Mentörü ve Öğrenci Kariyer Koçluğu ekibindendir. YAZICI; SAÜ ve KOÜ’nün düzenlediği ÜSİS (Üniversitesi Sanayi İşbirliği Sempozyumunu) başarı hikayelerindenir.
KOBİpirin temelinde YSM Yazılım firmasının yaptığı işler ve bir KOBİ olarak ticari yaşamda geçirdiği evreleri içerir. Esasen bir yaşanmışlık ve adanmışlığın bir yansımasıdır KOBİpirin.

KOBİpirin felsefesi 3 şey üzerine bina edilmiştir : Teknoloji, Finans ve Danışmanlık.

KOBİpirin Nedir?

KOBİpirin KOBİ’lerin işlerini geliştirmesi için Türkiye’de örneği olmayan; ücretsiz firma analizi ile başlayan inovatif bir fikirdir, platformdur.

Belirli bir KOBİ hedef kitlesine uygulandığında da platformun uygun sağlayıcılarının paydaşlarının yer aldığı bir projedir.

KOBİpirin adı üstünde KOBİ’lerin ilacıdır. Teşhis, tedavi ve daha iyi yaşam platformudur.

cozum_bilesenleri

KOBİpirin bir kurtarma projesi değildir. Peki nedir KOBİpirin?

  • KOBİpirin bir KOBİ Dönüşüm Platformudur.
  • KOBİpirin bir Mikro İktisadi Kalkınma ve Dönüşüm projesidir.
  • İşini geliştirmek isteyen, adanmış KOBİ’ler için; güçlendirme, düze çıkarma ve büyütme projesidir.
  • Gizlilik sözleşmeleriyle KOBİ’yi koruyan “KOBİ Dostu” güçlü bir çözüm ortaklığı projesidir.

KOBİpirin bir “networking” çalışmasıdır. KOBİ’nin çevresini, tedariğini ve rekabetini güçlendirir.

 

donusum-platformu

KOBİpirin projesi; en kısa tabirle bir “KOBİ Dönüşüm Platformu” dur. “Platform”, “Proje” gibi kelimeler kullanılıyor ayrımı nedir diye sorarsanız kısaca açıklayalım:

KOBİpirin bir hizmet tedarik Platformudur diyebiliriz. Yani bir KOBİ işletmesinin işini geliştirecek ve hayallerini gerçekleştirebilecek veya o hayale (vizyona) gidecek yol haritasını oluşturarak o yolun alt yapısını da sağlamlaştıracak, tüm tarafların terleyeceği, çok zor bir “çözüm (ürün+hizmet) tedarik sağlayıcılığı” çalışmasıdır. Hizmet platformudur.

KOBİpirin bir Platformdur. Çünkü hem fiziki hem de dijital yapının içiçe olduğu entegre çalışmalar bütünüdür. Profesyonelliği, yetkinliği, referansları ve knowhow birikimiyle güçlü hizmet sağlayıcı firmalardan oluşmaktadır.

KOBİpirin bir Projedir. Çünkü KOBİ işletmesiyle belirlenen bütçe ve belirlenen zamanda, belirlenen hedeflere birlikle ulaşmayı amaçlamaktadır. Yapılan bu tanımlama da “Proje” kelimesinin tanımlamasıdır. Başvuru yapan ve projeye katılım taahhüdü veren her KOBİ’de aynı başarı performansı beklenemezken katılımcı KOBİ’lerin %10’unda ciddi başarı hikayesi hedeflenmiştir. Gizlilik sözleşmeleri ile KOBİ işletmesinin özel ve gizli bilgileri/paylaşımları korunmaktadır. KOBİpirin ile farklı farklı KOBİ hikayelerinin olduğu çok büyük bir projeden bahsediyoruz.

KOBİpirin bir “akıl teri” projesidir. KOBİpirin bir “alın teri” projesidir.

hizmet_saglayici

KOBİpirin platformunda bahsederken aslında çok güçlü ulusal ve uluslarası HSP (Hizmet Sağlayıcı Paydaş) firmaların da yer aldığı dev bir projeden ve organizasyondan bahsediyoruz.

love_kobiprin

Yeni Nesil KOBİ işletmesi yaratmak amacıyla entegre bir konsept olarak tasarladığımız KOBİpirin projesi zor ama bir o kadar da keyifli bir proje. Büyümek ve büyümeyi yönetmek zordur. KOBİ ve KOBİpirin paydaşları bu zorluğa inandığında ve adandığında başarı kendiliğinden gelecektir.

Batılıların tabiriyle KOBİpirinemerging” ve “challenging” bir proje.

Biz YSM olarak başardık diğer KOBİ’ler de başarabilir.

KOBİ’lerimizin en profesyonel şekilde satışını, pazarlamasını, üretim ve imalatını, finansmanını, ekibini kısaca tüm süreçlerini “en iyileştirmek” için çalışıyoruz. Hizmet sağlıyoruz.

Kısaca “zafer için sefere” çıkıyoruz. Netice de nasipten öteye köy yok.

 

b2b_kobipirin

Çözüm odaklı anlayıştan ötürü KOBİpirin platformuna geçici ve sürekli çalışılabilecek yeni paydaşlar ekleniyor. KOBİ’nin özel bir ihtiyacı varsa platformda da karşılığı bir paydaş yoksa profili ve kalitesi yüksek bir hizmet tedarikçisi bularak ihtiyacı çözüyor veya KOBİ’yi yönlendiriyor. Müşavirlik hizmetinin yanısıra Koçluk hizmeti de sunuluyor.

KOBİpirin platformu; gerek proje konsepti ve iş modeli, gerekse de Hizmet Sağlayıcı paydaşları ile zorlu KOBİ segmentinde sürekli güncellemelerle yeni başarı hikayelerine koşuyor. KOBİpirin başarı hikayesini www.KOBİpirin.com.tr adresinden okuyabilirsiniz.

 

Menu