KOBİ Dönüşüm Platformu

KobiPirin Kurucusu ve Konsept Sahibi Sn. Sedat YAZICI’dan KOBİ Patronu’na hitaben ÖZEL MESAJ:

Sn. Kobi Yöneticisi/Patronu  Merhaba,

KobiPirin KOBİ Dönüşüm Platformu konsept olarak inovatif bir çözümdür, hizmettir, süreçtir. Büyüyen hizmet pazarında 2015 senesinde daha da güçlü bir oyuncu olmayı ve bu güçle KOBİ işletmelerimizin kendi pazarında daha da güçlü, çevik ve rekabetçi olmasını hedefliyoruz.

KobiPirin bir YSM Yazılım başarı hikayesidir. Yani örneği kendinden olan bir projedir. “YSM olarak biz başardık, siz de başarabilirsiniz” dedik ve yola çıktık. Şimdi de “KobiPirin KOBİ Dönüşüm Platformunda sizinle birlikte hedeflerinize birlikte ulaşıp, birlikte başaralım.” diyoruz. Bir nevi KOBİ Empatisi bizimkisi. KobiPirin konseptindekileri bir KOBİ olarak YSM’de çok ciddi anlamda yaşadık ve sizi de çok iyi anlıyoruz. Nakit akış sıkıntısı, personel ve AR-GE problemi, markalaşma, ihracat, bayileşme, satış ağı kurma, ürün yönetimi, satışı ve dağıtımı,….., ….. vb. sizin de bildiğiniz bir çok şey.

Türkiye demografik yapısı ve genç nüfusu ile %99 civarındaki KOBİ’leri ile dinamiktir ve stratejik bir konumdadır. KobiPirin olarak en önemli değerimiz; sürdürülebilir liderliğimizi değerli işbirliği kuruluşlarımız,  çözüm ortağı Hizmet Sağlayıcı Paydaşlarımız (HSP) ve KOBİ’lerimiz ile birlikte “güven” üzerine kurmaktır. Karşılıklı fayda sağlayan işinize değer katan işbirlikleri ve çözüm ortaklıkları KobiPirin Dönüşüm Platformu’nun ana çatısını oluşturur…

KOBİ için ulaşılabilir olmak, sesini ve ihtiyacını duymak ve çözmek KobiPirin için bir misyondur, varlık ve kuruluş sebebidir. Yenilikçi ürünler ve hizmetler başta olmak üzere akredite çözüm ortağı (HSP) paydaşlarımızla KobiPirin hizmet portföyümüzü genişletirken, KOBİ patronunu en iyi şekilde yönlendirebilmek ve gelecek için güçlü bir yapı oluşturabilmesi için çalışıyoruz. Bizler KobiPirin olarak “Teknoloji, Finans ve Danışmanlık” olmak üzere üç ana başlıktaki hizmetlerimiz ile KOBİ’lerin işine katkı vermeye, onları büyütmeye, güçlendirip, krizlere karşı daha dayanıklı hale getirmeye çalışıyoruz. Tabiki sizinle birlikte. Liderliğinizle, ekibinizle, paranızla, vizyon ve stratejinizle.

KOBİ ile başlangıçta Gizlilik Sözleşmesi imzalar ve KOBİ Analiz Formunu (KAF) doldurturuz. Ardından ücretsiz Geri Bildirim Formu (GBF) dahil 3 başlangıç formu ile KOBİ’lerimizle aramızdaki güveni tesis eder ve kayıt altına alırız. Ücretsiz hizmetlerle KobiPirin platformunun bir misyon çalışması ve milli bir görev olduğunu sadece para kazanmak amaçlı olmadığını göstermek, KobiPirin platformunun kurumsal sosyal sorumluluk boyutunu, sosyal ve mikro ekonomik destek boyutunu da vurgulamak isteriz. KOBİ’ye kendi işiyle ilgili bulguları Geri Bildirim Formu (GBF) ile teknik olarak sunarız. İş bu formdan sonra KOBİ; kendisine sunulan Geri Bildirim (Bulgular) ve Değer Önerileri (Tahmini Maliyet) ile tercih ettiği hizmetleri alıp almamakta, projeye devam edip etmemekte serbesttir. KOBİ kendisine sunulan reçetedeki ilaçların dozunu danışmanı ile birlikte kendi ayarlar. Ne eksik ne fazla.

Başarı hikayesi yakalamak isteyen firmalara Öncelik ve Maliyetleri ile birlikte sunulan ürün ve de hizmetlerin KobiPirin çözüm ortağı olan paydaş firmalarımızdan (HSP) alınması esastır. Sadece “fiyat alıp bir kısmını ben hallederim, bir kısmını da ilgili HSP’den alırım” şeklindeki yaklaşımlar hem konsepti bozmakta hemde istenen başarı için KobiPirin taahhüdünün dışına çıkıldığının, KOBİ’nin kendisine sunulan reçete ve sonuçlarından feragatinin bir göstergesidir.

KobiPirin bir Şirket Kurtarma Projesi değildir. KobiPirin KOBİ İyileştirme ve Tedavi projesidir. Bu durum KOBİ’nin yaklaşımına ve ciddiyetine bağlıdır. KobiPirin bir doktordan öte çözüm ortağı HSP’leri ile birlikte bir KOBİ Hastanesi gibidir. Yapılan tahliller ve reçeteler kullanılmazsa alanında uzman doktor ne yapsın. Değil mi?

İşletme ve Teknoloji kitabı olacak KOBİ yazılarımı muhakkak internetten bulup okuyunuz. Özellikle 2009’da başladığım 5 seri yazıdan oluşan “Sayın Patron Artık Anla” serisini okuyunuz. Bu yazıları tamamen kendime yazmıştım. Kendi söküğümü dikmek için yazmıştım. Yapmadıklarımı, yapıpda başarılı sonuç almadıklarımı, yapmayı düşünüp te fayda elde edilemeyecek şeyleri başkasına söylememek için yazmıştım. Hepsini yaşadık ve başardık bugün. Allah’a çok şükür. Gelin KobiPirin sayesinde sizinle de başaralım. Var mısınız?

Saygılarımla,
Sedat YAZICI, KobiPirin CEO, ysm@ysm.com.tr 

Menu