KOBİ Dönüşüm Platformu

Her gün 48,5 Dakika Daha Fazla Çalışıyormuşuz!

Salgın Döneminde Çalışma Günleri 48,5 Dakika Daha Uzun ve Daha Çok Toplantı İçeriyor!

Bu konu hepimizin dilinde, konuyla ilgili bir araştırmaya da denk geldim ve bu seferki konumuz Yeni Normalde Çalışma Alışkanlıklarımız üzerine oldu. Keyifli okumalar.

Araştırmacılar Covid-19 salgınıyla hayatımıza giren karantinadan önce ve sonra olmak üzere çalışanların toplam 8 haftalık periyottaki davranışlarını karşılaştırması yapmışlar. Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’da toplam 16 şehirde 3.1 milyon kişiyle ve 21.000’den fazla şirketle yapılan bir çalışmaya göre, New York’tan Tel Aviv’e kadar hemen her yerde uzaktan çalışma devrimi daha fazla iş anlamına geliyor.

E-mail trafiğini ve toplantıların tanımlayıcı verilerini baz alan araştırma ekibi, ortalama bir iş gününün 48.5 dakika daha uzun olduğunu, çalışanların katıldığı toplantı sayısının yaklaşık %13 arttığını ve kişilerin bir günde ortalama 1.4 kat daha fazla e-mail gönderdiğini tespit etti. Harvard ve New York Üniversitelerinden bir grup araştırmacı, 16 metropolde yürütülen bu yeni araştırmanın yapılan en geniş çalışmalardan biri olduğunu söylüyor ve yakın bir zamanda salgın öncesi alışkanlıklara dönülemeyeceğini belirtiyor.

Araştırmayı teyit eden bazı örnekleri de kendimizden YSM ve PİR yazılımlarından, hatta OVINOT’tan vererek de tamamlamak istiyorum bu paylaşımı.

1991 Ocak ayındaki ilk ticari (para kazandığım) yazılımımdan bu yana neredeyse 30 yıl dolacak.

1996’da Alfa Yazılım, 2004’de ArtWin.Net ile devam etti. 2008 yılında YSM Yazılım, 2018’de PİR Yazılım ve en son 2020’de her süreci dijital olan OVINOT Teknoloji ile devam ediyoruz.

2020’de ülkemizde ve tüm dünyada etkisi artarak devam eden COVID-19 pandemisi/salgını döneminde bolca bayi ve müşteri takviye eğitimleri düzenledik. Yeni yazılımlar, paketler, modüller geliştirdik.

Müşterilerden, Bizden kaynaklı pandemi sebebiyle çok farklı sorunla oluşsa da yılmadan çalıştık ve çeşitli geliştirmeler yapmaya tam gaz AR-GE ve ÜRE-GE faaliyetlerimize devam ettik ve çok verimli ve yoğun geçti ilk 8 ay.

Satıştan çok geliştirme ve destek yoğun geçti, kaldı 4 ay. Gerek satış, gerekse geliştirme artarak devam edecek umudundayız. Önce sağlık. Hem can (yani ruh) sağlığı hem de beden sağlığı versin diye boşuna dua etmiyoruz.

Sizin kendi şirketlerinizde size veya sektörünüze özel bir çok benzer örnekler/deneyimler oluşmuştur. KOBİPİRİN markası olarak KOBİ işletmelerinin Teknoloji, Finans ve Danışmanlık desteğiyle büyüyeceğine olan inancımızla YSM BULUT ve PİR BULUT çözümlerimizle KOBİ işletmelerimize online kurumsal iş yazılımlarımızla destek sunmaya devam ediyoruz.

Sağlıklı, üzerine huzurlu, onun üzerine de başarılı bir 2020 diliyorum.

Hedeflerimize tutturabildiğimiz kadar asılalım hep birlikte.

Güzel haberlerin geldiği bu günlerde, yeni ve güzel başarı hikayeleri yazmak dileğiyle.


Business 3.0 denilen dönemdeyiz. Yeni Normal adıyla ifade edilen bu yeni dönemde Teknoloji, Finans ve Uygulama üçlüsü öne çıkıyor. Yabancıların Mentor dediği bizim Türkçe’de Rehber dediğimiz başarılı uygulama (başarılı icra = successful execution) örnekleriyle yükselebileceğiz muasır medeniyetler seviyesine.

Business 3.0 döneminde hayatta kalabilmek (survive), rekabetten düşmemek (risk and operation management), reel ve anlık verilerle iş ve projeleri yönetmek (online Saas software), teknoloji-finans-uygulama için KobiPirin, YSM ve PİR markalarıyla yanınızdayız. Birlikte zorluklarımızı aşmak, birlikte büyümek ve birlikte atağa kalmak için siz de var mısınız?

Hayata tutunmak ve daha başarılı olmak için gelin iş birliği ve güç birliği yapalım. Web sitelerimiz ve sosyal medya platformlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Sağlıkla kalın, esenlikle kalın.
Saygılarımızla

Menu